Новини Харків

Останні новини Харків | Погода Харків

У Повітряних силах пояснили, чи вплине втрата Росією літака А-50 на розклад сил

ВідКатерина Момот

Січ 16, 2024

Юрій Ігнат. фото Повітряних сил

У Повітряних силах пояснюють, що втрата одного літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 не може кардинально вплинути на розклад сил із застосуванням авіації на фронті, однак безперечно є серйозною втратою та ймовірно змусить Росію поводитися в небі обережніше.

Джерело: речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат в коментарі “Українській правді”

Деталі: Ігнат нагадав, шо А-50 – це літак дальнього радіолокаційного виявлення, який сканує територію нашої держави (виявляє повітряні цілі) – до 600 км углиб, покликаний в тому числі, забезпечувати роботу власної тактичної авіації. Зазвичай він працює в зв’язці з повітряним командним пунктом Іл-22М

Реклама:

Ці борти допомагають противнику управляти діями своїх військ та сил.

Речник Повітряних сил зазначає, що Росія володіє значним “авіапарком” з багатьма повітряними засобами ураження, але, звісно, кожна успішна спецоперація Сил оборони України приводить до певних змін у тактиці ворога.

До прикладу Ігнат нагадав, що Повітряним силам вдалося “підловити” п’ять бортів на півночі та три російські винищувачі, що тероризували керованими авіабомбами поблизу лінії фронту на Південному напрямку. Після цього противник остерігається підлітати ближче до лінії зіткнення.

ВІДЕО ДНЯ

Пряма мова: “У Повітряних сил з’явилися можливості завдавати таких ефективних ударів, тож агресор, імовірно, буде поводитись обережніше. Звісно – це серйозний удар по авіації РФ, а головне – по іміджу російського режиму. Втрата такого борта як А-50 ймовірно мала місце вперше в історії. Водночас Росія має ще кілька одиниць літаків дальнього радіолокаційного виявлення у робочому стані, диктатор не збирається зупинятися, тож ворог ймовірно продовжить втілювати свої злочинні наміри з ведення воєнних дій”.

Читайте докладніше: Знищені птахи. Над Азовським морем збили російські А-50 та Іл-22. Що про них відомо

Передісторія:

  • Увечері 14 січня у російських та українських Telegram-каналах з’явились повідомлення про збиття російського розвідувального літака А-50 та про пошкодження ворожого повітряного командного пункту Іл-22М, вранці 15 січня цю інформацію частково підтвердив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук, а також джерела “Української правди” у владі.
  • Зранку 15 січня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний підтвердив, що повітряні сили ЗСУ збили два важливих російських судна − літак дальнього радіолокаційного виявлення та повітряний пункт управління.
  • За даними Повітряних сил, повітряний пункт управління російських окупантів Іл-22 ймовірно вцілів після ураження, але не підлягає відновленню.
  • На думку очільника ГУР МОУ Кирила Буданова, знищення російського літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50, ймовірно, вплине на здатність РФ підтримувати зв’язок в зоні конфлікту “цілодобово”.

Стаття не надає деталей про те, як саме був збитий літак А-50 та пошкоджений повітряний командний пункт Іл-22М. Однак, можна зробити припущення, що це могло статися через використання військової техніки та технологій Сил оборони України. Це підтверджується висловлюванням речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната, який зазначив, що Повітряним силам вдалося “підловити” п’ять бортів на півночі та три російські винищувачі на Південному напрямку.

Цей успіх удару по авіації РФ може мати серйозне значення для іміджу російського режиму, а також змусити Росію поводитися більш обережно в небі. Також треба враховувати, що Росія має кілька одиниць літаків дальнього радіолокаційного виявлення в робочому стані, тому її здатність підтримувати зв’язок в зоні конфлікту все ще залишається.

Подальші дії Росії після цього події також можуть бути прогнозовані. Можливо, вона змінить тактику та стратегію своєї авіаційної діяльності на Донбасі, або навпаки, посилить свою присутність у повітряному просторі України, щоб продовжити виконувати свої “злочинні наміри з ведення воєнних дій”, як сказав Ігнат.

Необхідно також враховувати, що це знищення російського літака може мати вплив на розклад сил та стратегію застосування авіації на фронті. Помилка Сил оборони України у виявленні та збитті такого важливого борту, як А-50, може мати наслідки для їхньої діяльності та ефективності.

Українські військові постійно підвищують свої навички та обладнання для проведення успішних спецоперацій проти російських сил. Втрата літака А-50 є показником цього поступу і може стати мотивацією для ще більш ефективних ударів у майбутньому. Однак, слід зазначити, що Росія також не залишиться осторонь і продовжить розвивати свою авіацію та вимушена реагувати на такі випадки.

Загалом, збиття літака А-50 є серйозним досягненням для Повітряних сил ЗСУ, але для подальшого розвитку ситуації необхідно стежити за діями Росії та виробляти ефективну стратегію протидії.

Джерело: pravda.com.ua